Využití GPS lokátoru

GPS družice

Co je to GPS?

Global Positioning System, česky globální polohovací systém (zkráceně GPS) vyvinutý ministerstvem obrany Spojených států amerických se skládá z 31 aktivních družic na oběžné dráze. GPS přijímač přijímá signál z těchto satelitů a používá ho k určení polohy přístroje s přesností jednotek metrů či dokonce centimetrů v případě využití jiných metod.

Globální polohovací systém

Co s GPS lokátorem

S pomocí GPS lokátoru můžete mít pod kontrolou všechny věci na kterých vám záleží nebo si nemůžete dovolit jejich ztrátu. Podle typu lokátoru pak můžete vše sledovat přímo v reálněm čase nebo zjistit jen aktuální polohu. Volit můžete i mezi lokátory, které vám poskytnou historická data o pohybu.

  • Nejčastěji jsou využívány GPS lokátory do auta. A to v osobních automobilech, kdy v případě krádeže  mnohonásobně můžete zvýšit pravděpodobnost jeho nalezení nebo si můžete ohlídat své děti s čertvě získaným řidičským průkazem. Z výpisu historických dat si můžete zkontorolovat například dodržování rychlosti.
  • Často jsou lokátory používány také při cestování, kdy může velice snadno dojít ke ztrátě zavazadla. V takovém případě můžete jednoduše a rychle zjistit, kde se zavazadlo nachází a nechat si ho zaslat zpět.
  • Jednou z možností je také sledování pohybu osob. V tomto případě využívají lokátory nejčastěji rodiče malých dětí, které chtějí mít pro svůj klid pod kontrolou napříkad při cestě ze školy.

Způsobů využití GPS lokátoru je opravdu mnoho a je jen na vás, které věci chcete mít po kontrolou.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *