Typy GPS lokátorů

Typy GPS lokátorů

GPS zařízení obecně jsou zařízení, které je schopné pracovat s polohou a určitými způsoby ji předávat dále. Většinou v sobě kombinují GPS modul a GSM modul. GPS modul se stará o zjišťování údajů o poloze pomocí propojení s GPS satelity. GSM modul pak zajišťuje vzdálené ovládání, nastavení a především odesílání dat o poloze na online server nebo přes SMS zprávy.

Existuje několik typů GPS zařízení, resp. lokátorů. Různé typy se hodí pro rozmanité využití. Mohou mimo jiné pomoci se sledováním osob, majetku, vlastního pohybu při sportovní aktivitě a třeba i zvířat.

Rozdělení GPS zařízení

GPS lokátory – pokročilá varianta GPS zařízení. Pracují s GPS i GSM modulem. Vyznačuje se nejvyšší přesností, spolehlivostí, velkou výdrží baterie a vyspělými funkcemi. Jsou ideální variantou pro odesílání dat o poloze na online server, kde si poté můžete zjistit kromě aktuální polohy i historii pohybu. Údaje o poloze lze samozřejmě získávat i pomocí SMS zpráv.
GPS zařízení se v našich končinách obecně nazývají jako lokátory, avšak pokud chcete rozlišovat mezi více typy GPS zařízení, GPS lokátory značí samostatný typ GPS zařízení.
Pod tuto kategorii patří modely GPS lokátorů G101, G202 a G404.

GPS trackery – většinou menší zařízení, které v sobě také kombinuje GPS a GSM modul, ale vzhledem k menší kapacitě baterie se hodí především pro informování o poloze pomocí SMS. Do této kategorie spadá GPS lokátor G4.

GPS loggery – malé zařízení, které obsahuje pouze GSM modul. Údaje o poloze zaznamenává do vlastní vnitřní paměti. Ve chvíli, kdy chcete data z lokátoru dostat, musíte jej propojit s PC a data stáhnout přes speciální software. V tomto softwaru je poté také možné si získaná data prohlížet a dále s nimi pracovat. Z těchto lokátorů tak nelze jakkoliv vzdáleně získat údaje o poloze. Na druhou stranu díky tomu dokážou pracovat delší dobu i přes své drobné rozměry a nevelkou baterii.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *