Kam ideálně umístit GPS lokátor

GPS lokátor do auta

Maximalizujte efektivnost vašeho GPS lokátoru jeho vhodným umístěním.

Když přijde na lokalizaci pohřešované osoby či ztraceného předmětu, pak si díky globálnímu polohovacímu systému (GPS) můžete zobrazit polohu dané osoby či předmětu s bezkonkurenční přesností. Díky využití GPS lokátoru, který vám zajistí možnost sledování pohybu i v reálném čase si tak můžete ušetřit spoustu hodin až dní, které byste jinak strávili bezcílným hledáním například ukradeného vozu. Důležité však při využívání lokátorů je jejich vhodné umístění tak, aby nedošlo ke ztrátě a měli jste k němu vždy snadný přístup v případě dobíjení.

Sledování pohybu osob

Snad pro každého rodiče jsou děti tím nejcennějším pokladem, který má potřebu chránit před jakýmkoliv nebezpečím a to zejména do doby, než jsou schopny se plnohodnotně postarat samy o sebe. Vhodným umístěním malého GPS lokátoru na vaši ratolest můžete získat okamžité informace o jejím pohybu či aktuální lokaci. Kdykoliv během dne se tak můžete ujistit, že je tam, kde má být. V případě, kdy zjistíte, že se vaše dítě ztratilo, jsou první tři hodiny od tohoto zjištění zcela zásadní.  Nicméně díky GPS lokátoru budete schopni okamžitě určit jeho polohu a zajistit tak brzké shledání. V určitých situacích tak může lokátor sehrát opravdu klíčovou roli a je proto důležité nepodcenit volbu jeho umístění.

  • Batoh – Věc, kterou mají děti většinu času u sebe a díky množství kapes i prostornosti se tak hodí k umístění malých ale i větších lokátorů. U vnitřních, zapínacích kapes navíc nehrozí možnost vypadnutí a ztráty přístroje.
  • Falešná kniha“ – Starou knihu, kterou už nikdo nemá zájem číst, můžete upravit do podoby tajného úložného prostoru vyříznutím části stránek, do kterých se následně může vložit malý lokátor.
  • Taštička na kolo – V případě, kdy vyrazí vaše dítě na samostatnou projížďku na kole po okolí, je ideální umísit malý GPS lokátor do taštičky připevněné k rámu kola.
  • Na oblečení – Některé z nejmenších lokátorů jsou vybaveny pevnou sponou, která je ideální pro připevnění například k opasku. Velkou výhodou této možnosti je permanentní trackování pohybu, na druhou stranu však hrozí vyšší riziko ztráty lokátoru.

Sledovaní vozidla

Tisíce ukradených vozů již byly v minulosti dohledány právě díky GPS technologii. GPS lokátory do auta se v základu rozdělují na dva typy – zabudované a přenosné. Nespornou výhodou u zabudovaných lokátorů je, že se nemusíte strachovat o výdrž baterie, nicméně v dnešní době už není problém vybrat GPS lokátor s dlouhou výdrží baterie i mezi těmi přenosnými.  Starost s častou výměnou baterie tedy odpadá. Nejpodstatnější ale je, že oba typy lokátorů vám nebo policii mohou velice usnadnit práci při trackování ukradeného vozu. Důležité je ale vyřešit vhodné umístění lokátoru tak, aby ho zloděj neodhalil.

  • Mezi sedačky – Nejjednodušším řešením je umístění menšího lokátoru mezi sedačky, případně ho zapasovat do zlomu mezi zádovou opěrkou a sedákem.
  • Pod sedačky – Snadným řešením je také připevnění lokátoru pod sedačku. U starších vozů se nabízí možnost zasunutí přístroje přímo pod čalounění, které pod sedačkou končí.
  • Palubní deska – Zabudováním lokátoru do palubní desky se zbavíte nutnosti občasné kontroly stavu baterie a samotného dobíjení.

Jiné využití GPS lokátoru

GPS lokátory bývají často využívány také při cestování. Při ztrátě zavazadla se tak můžete okamžitě dozvědět, kde se právě nachází a situaci začít ihned řešit. Stejně tak se vyplatí mít malý GPS lokátor v příručním zavazadle s cennějšími věcmi. Příruční zavazadla jsou častým terčem zlodějů, ale s využitím lokátoru budete mít velkou pravděpodobnost, že dokážete ve spolupráci s policií případného zloděje dohledat.

Obezřetnost není nikdy na škodu a s GPS lokátorem a jeho vhodným umístěním si můžete v případě potíží ušetřit spoustu starostí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *