Historicky nejdůmyslnější špionážní kamery #2

Historické spy kamery

V dnešním krátkém pohledu do historie za mini špionážními kamerami se již podíváme na přístroje, které byly svými rozměry ve své době zcela revoluční.

Historické špionážní kamery

Mini kamera v hodinkách – Ticka Expo

Tyto kapesní hodinky ve skutečnosti čas vůbec neukazovaly a byly přibližně dvakrát širší než skutečné kapesní hodinky. Proto bylo důležité, nenechávat tento přístroj příliš blízko před sledovaným, aby nedošlo k odhalení. Nicméně mezi lety 1905 a 1914 nebyla na trhu lepší mini kamera pro skryté sledování než Ticka Expo. Kamerka se v době svého rozkvětu prodávala za 1 USD s příslibem, že umožní svým uživatelům “pořizovat fotografie bez jejich odhalení.” To však pouze pokud detektiv nebude při pořizování tajných snímků používat malý hledáček umístěný na kamerce.

Mini kamera v hodinkách - Ticka Expo
Zdroj: www.gizmodo.com

Mini kamera v náramkových hodinkách – The ABC Wristwatch Camera

Jednoduché náramkové hodinky s čočkami, číselníkem a tlačítky. Jedna z nejnenápadnějších forem skryté kamery své doby, pokud ne vůbec nejnenápadnější, co myslíte? Skrytá minikamera The ABC (v roce 1949 vyrobena v Německu), byla možná snadno odhalitelná pokud měl dotyčný krátké rukávy, ale v případě dlouhých rukávů se jednalo a velice užitečný nástroj – pokud jste tedy neměli potřebu sledovat čas.

Spy kamera - The ABC
Zdroj: www.gizmodo.com

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *